İbrahim Sadri - Anadolu Meleğim ( Gideceksen Herşeyinle Git, 2014)

admin 3950 Şiir
321Hit

@ibrahimsadri24 @YediNotaMuzik
iTunes: https://itunes.apple.com/tr/album/gideceksen-her-seyinle-git/id933985988?ign-mpt=uo%3D4

İBRAHİM SADRİ YENİ ŞİİRLERLE GERİ DÖNDÜ..
Uzun bir aradan sonra, şiir yorumcusu İbrahim Sadri, bu albüm için kaleme aldığı şiirlerle yeniden şiirseverlerin karşısına çıkıyor..
“Gideceksen Herşeyinle Git” isimli albümde, aşk ve hasret temalı şiirler ağırlıkta.. Yine günlük hayatın akışı içinde birer film öyküsü gibi yazılmış şiirlerle sevenlerinin karşısında İbrahim Sadri.. Bu albümde ilkkez, şiir dinletilerinde birlikte sahneyi paylaştığı Kubilay Doğan’la üç şiirde düet yapıyor.. Bu albümde Türk sinemasının 100. Yılına ithaf edilmiş “Türkan Şorayın Gözleri” isimli Yeşilçam sinemasının unutulmaz oyuncularına bir saygı duruşunda bulunan özel bir şiir de var.. Ayrıca yine albümde Hz. Mevlana’nın çeşitli beyitlerinden oluşturulmuş bir kolaj sürprizi de bulunuyor.. Özellikle “Gideceksen Herşeyinle Git” , “Öyle mi” ve “Yıkıla Yıkıla” şiirleri alışılmış İbrahim Sadri duyarlığını ve uslubunu yeniden ortaya koyuyor..
Yedinota müzik tarafından yapımı üstlenilen albümün müzik yönetmenliğini Fikret Hasani yapıyor.. Şarkılar da ise Kubilay Doğan’ın yorumu var…